Strzępy (2022) PL.720p.WEB-DL.XviD.AC3-HT / Film Polski
INFOProdukcja: Polska
Gatunek: Dramat
Premiera: 14 września 2022 (Światowa)
Reżyseria: Beata Dzianowicz
Scenariusz: Beata Dzianowicz
Czas trwania: 1 godz. 38 min.
OPISSpokój w rodzinie Pateroków zostaje zburzony przez chorobę dziadka Gerarda.
Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy alzheimera. Jak bohaterowie filmu sobie z tą diagnozą? Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje.
W swoim drugim fabularnym filmie ceniona dokumentalistka Beata Dzianowicz przygląda się dynamice rodzinnych relacji w obliczu diagnozy, jaką są pierwsze symptomy Alzheimera u jednego z jej członków. Powoduje to, że w harmonijnej codziennej rzeczywistości bohaterów pojawia się poważne pęknięcie. Postępująca choroba dziadka (nagrodzony za tę rolę w Gdyni Grzegorz Przybył), który zachowuje się coraz bardziej niepokojąco, łamie konwenanse i obowiązujące normy społeczne, uderza w pozostałych członków wielopokoleniowej rodziny. Ich pełne bliskości do tej pory relacje ulegają przewartościowaniu i zostają wystawione na poważną próbę. Pojawiają się kolejne pytania, wątpliwości, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety oraz wzajemne pretensje.
Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem – życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?
OBSADA★ Michał Żurawski .... Adam Paterok
★ Grzegorz Przybył .... Gerard Paterok
★ Agnieszka Radzikowska .... Bogna Paterok
★ Pola Król .... Zoja Paterok
★ Dariusz Chojnacki .... Doktor Piotr Suzin
★ Alina Chechelska .... Pielęgniarka Ada
★ Jadwiga Wianecka .... Gabriela
★ Robert Talarczyk .... Kreatywny menel
★ Katarzyna Sobieszek .... Właścicielka "Kolesia"
DANE TECHNICZNEFile format: avi
Video codec: XviD MPEG-4
Resolution: 1280x692@25fps
Time: 1:35:41
Bitrate: 3100kbps
Audio Stream #0
Audio codec: Dolby AC3
Bitrate: 192kbps cbr
Channels: 2
DOWNLOADAby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta,
zarejestruj się!